Üsküdar Boşanma Avukatı

//

Av. Aytaç Kındır

Evlilik birliğini sürdüremeyen çiftlerin yasal olarak ayrılmaları yalnızca mahkeme yoluyla mümkün olmaktadır. Aile konutunun tahsisi, nafaka, tazminat ve varsa çocukların velayetini kapsayan boşanma davaları ciddi ve karışık süreçlerden oluşmaktadır. Üsküdar Boşanma Avukatı bu süreçlerde daima müvekkillerinin yanında bulunarak uzmanlıkla hizmet vermektedir.

ÜSKÜDAR BOŞANMA AVUKATI NASIL SEÇİLİR

Boşanma davalarında ekseriyetle bir çekişme bulunduğundan taraflar gerek çocukların velayeti gerek nafaka alacakları bakımından mağduriyete uğrayabilmektedir. Bu süreçte herhangi bir hak veya menfaat kaybı yaşanmaması için alanında uzman olan bir avukatla hareket etmek her zaman müvekkilin yararına olacak niteliktedir. Üsküdar Boşanma Avukatı seçilirken dikkat edilmesi gereken özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Avukatın aile hukuku konusunda uzmanlığının olması gerekir.
 • Avukatın hukuki bilgisini sürekli güncellemesi ve ilgili mevzuatı devamlı takip etmesi gerekir.
 • Avukatın boşanma davaları ve mahkeme süreçleri bakımından deneyimli olması gerekir.
 • Önceden avukatla çalışmış olan müvekkillerin referansları değerlendirilmelidir.
 • Avukatın etkin iletişim becerilerinin ve güvenilir bir kişiliğe sahip olması gerekir.

Üsküdar Boşanma Avukatı seçilirken dikkat edilmesi gereken özelliklerden bazılarıdır.

ÜSKÜDAR BOŞANMA AVUKATI HİZMETLERİ

Üsküdar Boşanma Avukatı müvekkillerine boşanma davalarının tüm süreçlerinde hizmet vermektedir. Dava dilekçesinin hazırlanması, karşı taraf ve avukatıyla iletişime geçilmesi, gerekli evrak ve delillerin toplanması, mahkeme süreci gibi pek çok aşamada müvekkillerine yardımcı olmaktadır. Boşanma davaları içinde birçok durumu barındırdığından aşağıdaki bazı hizmetler Üsküdar Boşanma Avukatının hizmet verdiği alanlardan bazılarıdır.

 • Çekişmeli boşanma
 • Anlaşmalı boşanma
 • Eşlerden birinin terk etmesi durumunda boşanma
 • Nafaka ve nafakanın artırılması davası
 • Mal rejiminin tasfiyesi davası
 • Zina nedeniyle boşanma davası
 • Kötü muamele nedeniyle boşanma davası
 • Maddi-Manevi Tazminat davası

Üsküdar Boşanma Avukatının hizmet kapsamına girmektedir.

ÜSKÜDAR BOŞANMA AVUKATI AVUKATLIK ÜCRETİ

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca belirlenen tutara göre 2024 yılında Aile Mahkemesi’nde görülecek olan bir boşanma davasının en alt sınırı 17.900 TL’dir.

Ancak tüm davalarda net bir ücret belirlemek söz konusu değildir. Çünkü bu ücretler davanın durumuna ve seyrine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Dolayısıyla Avukatlık Ücreti, müvekkil ve avukat arasında yapılacak olan anlaşmaya göre şekillenecektir. Ayrıntılı bilgi ve hukuki destek için bize ulaşabilirsiniz.

DAVADA ÜSKÜDAR BOŞANMA AVUKATININ ROLÜ

Boşanma davaları eşler bakımından duygusal veya şiddetli bir süreç halinde seyredebilmektedir. Özellikle boşanma davaları kapsamları gereği aynı zamanda malların paylaşılması, nafaka, maddi ve manevi tazminatlar, çocukların velayeti, aile konutunun kime tahsis edileceğini de bünyesinde barındırmaktadır.

Özellikle terk, zina, hayata kast, şiddetli geçimsizlik gibi boşanma davalarında tarafların ispat yükümlülüğü altında olduğu unutulmamalıdır. Bu gibi durumlarda hukuki süreçler bakımından yetkin bir uzmanla çalışmak her zaman müvekkilin hak ve menfaatleri açısından oldukça önemlidir.

Dava anlaşmalı boşanma niteliğinde olsa bile bir hukuki uzman tarafından uzlaşının sonucunu gösterecek bir anlaşma protokolünün hazırlanması gerekmektedir.

Üsküdar Boşanma Avukatı boşanma davasının tüm süreçleri bakımından yetkin ve uzman kişilerden oluşmaktadır. Dava sürecinde müvekkili ile sürekli iletişim halinde bulunarak güçlü bir savunma stratejisinin kurulmasına ve her aşamayı analiz ederek müvekkilin çıkarına en çok hizmet edecek dava sonucunu elde etmektedir.

ÜSKÜDAR BOŞANMA AVUKATI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Üsküdar Boşanma Avukatı Aytaç Kındır’ın iletişim bilgileri şu şekildedir.

Telefon Numarası         : 0538 793 48 32

İşyeri Adresi                  : Cevizli Mah. Köroğlu Cad.No:3 Kat:1 D:5 Kartal/İstanbul

Mail Adresi                    : av.aytackindir@gmail.com

Instagram                       : https://www.instagram.com/avukataytackindir/

Linkedin                          : https://tr.linkedin.com/in/ayta%C3%A7-k%C4%B1nd%C4%B1r-2655ba12b

Yorum yapın