Avukata Sor

Av. Aytaç Kındır tarafından bu web sitesi üzerinde siz değerli danışan, müvekkil ve ziyaretçilerimiz için bir danışma hattı kuruldu. Bu sayfanın altında yer alan yorum formunu doldurarak, sağ üstteki veya hemen üst satırdaki butonlara tıklayıp Whatsapp destek hattımıza yazarak veya iletişim sayfamızdaki iletişim formunu doldurarak bize haftanın 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Avukata Soru Sor

Avukata soru sor ile kastedilmek istenen şey müvekkilin hukukî problemi nedeniyle, hukukî yardım almak için avukatla görüşme sağlanılmasıdır. Söz konusu görüşme fiziki olabileceği gibi online olarak yüz yüze veya yazılı şekilde de olabilir. Avukata soru sor hizmeti, esasen hukukî yardımın bir çeşididir. Müvekkilin herhangi bir hukukî uyuşmazlığının tespit edilmesi ve bu uyuşmazlık için yürütülecek hukukî yol, avukata soru sor hizmeti ile başlayan bir süreçtir.

 • Bahsini ettiğimiz hizmet olan hukukî yardımdan,
 • boşanma davası açma veya boşanma hakkında danışma,
 • iş kazası nedeniyle tazminat davası açma veya iş hukukundan doğan diğer uyuşmazlıklar konusunda dava açma,
 • icra hukukundan kaynaklı haciz işlemleri ile ilgili bilgi alma,
 • ihtiyati hacze itiraz etme,
 • vatandaşlık kazanma ile ilgili bilgi alma,
 • tüketici işlemlerinden dolayı hakem heyetine başvurma gibi çok çeşitli hukukî sorunların çözümü için faydalanılabilir.

Online Avukata Sor

Avukata soru sor hizmetinden faydalanabilmek için online olarak görüşme yapılmasının mümkün olduğundan bahsetmiştik. Hukuki danışma işlemleri için herhangi bir şekil şartına gerek olmadığından ötürü, yüz yüze ve fiziki olarak yapılabilen tüm danışma işlemleri online olarak da gerçekleştirilebilir. Online avukata soru sor hizmetini kullanabilmek için, avukatla görüşmenin sağlanabilmesi için gerekli altyapının bulunması gerekmektedir. Bahsettiğimiz alt yapı Av. Aytaç Kındır web sitesinde bulunmaktadır.

Online avukata sor hizmeti için web sitenin sağ üst kısmında bulunan destek hattı kullanılmakta ve gereken altyapı avukat tarafından sağlanılmaktadır. Bu avukata danışma hizmeti için yalnızca destek hattı değil, avukat ile hukukun izin verdiği ölçüde çeşitli uygulamalar da kullanılabilmektedir. Müvekkilin bu hizmetten faydalanabilmesi, avukatın ise bu hizmeti sunabilmesi için ortak bir kararla bu yönde bir iradede buluşmaları yeterlidir.

7/24 Avukat Danışma

Avukata soru sor hizmeti ile müvekkil, hukukî yardım ihtiyacı doğrultusunda avukat ile 7/24 iletişim halinde kalabilmektedir. Avukat ve müvekkil ilişkisinde iletişimin kuvvetli olmasında müvekkilin ciddi menfaati bulunmaktadır. Bu sayede müvekkil yürütülen yargı veya idari işlerin yanında, süreç hakkında bilgilenme ihtiyacını da karşılayabilmektedir.

Kimi durumlarda müvekkil hiç beklenmedik bir yer ve zamanda avukatına danışma gereksinimi duyabilir. Örneğin trafik kazası geçirilmesi halinde kaza tespit tutanağı tutulması için gereken hususların öğrenilmesi için 7/24 sunulan hizmetten faydalanılarak oluşan sorun çözümlenebilir. Aynı zamanda iş kazası geçirilmesi, ihtiyati haciz işlemi, hırsızlık, yaralama gibi hallerde de avukatın hukukî yardımına ihtiyaç duyulmaktadır. 7/24 avukata danışma imkanı ile gerek online olarak gerek ise yüz yüze avukat danışmasından faydalanılabilir. Avukat müvekkilinin hukukî sorunu için mevzuattan doğan yükümlülüklerini yerine getirecek ve nihayetinde ise müvekkilin menfaatleri güvence altına alınacaktır.

Sanal Avukat Soru Sorma

Sanal ortamda avukata soru sorma hizmeti için pek çok çeşit yöntem kullanılabilir. Bunlar form yoluyla soru sorma için elverişli uygulamalar olabileceği gibi, gelişen sanal dünyanın neticelerinden olan metaverse ile sağlanan dijital ortamlar da olabilir. Elbette avukata soru sor hizmetinden faydalanılabilmesi için müvekkilin de avukatın da elverişli uygulamaya erişim sağlayabilmesi gerekmektedir.  Online avukata sor hizmeti ile sorulan sorulara verilen cevaplar, avukatımız tarafından sağlanmaktadır.

Sanal soru sorma hizmeti ile, web sitesinde bulunan destek hattı vasıtasıyla WhatsApp uygulamasına geçilmekte ve Av. Aytaç Kındır’dan hukukî yardım alınabilmektedir. Avukata soru sormak için sınırlandırılmış tarih, saat, yer bulunmamaktadır. Müvekkil sanal ortama erişebildiği taktirde dilediği yerde, zamanda, tarihte avukata sor hizmetinden faydalanabilmektedir. Bu hizmetimiz ile aynı zamanda müvekkilin coğrafi sınırları aşan şekilde hukukî yardım alması, fiziki olarak soru sorma olduğu taktirde oluşacak olan karbon ayak izinin olmaması mümkün olmaktadır.

Avukata Soru Sorma Ücreti

Avukata soru sorma sözlü, yazılı şekillerde online ve fiziki olarak mümkün olmaktadır. Avukata sor hizmeti avukatın yapmış olduğu hukukî yardımdır. Avukatlar 1136 sayılı Avukatlık Kanunu gereği ücretsiz hukukî yardımda bulunamazlar. Avukat, vekalet ilişkisi neticesinde vekillik yapabileceği gibi hukukî yardımın bir diğer şekli olan danışmanlık yapmak suretiyle hukukî danışmanlık da bulunabilir. Avukata soru sor hizmeti ile avukat, danışmanlık yapmaktadır.

Avukatların vermiş oldukları hukukî yardımlar neticesinde ücret alma hakları bulunmaktadır. Avukata soru sor hizmeti ile danışmanlık hizmeti alınması halinde o yılki Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinden belirlenen ücretin alınan hizmetin karşılığı olarak avukata ödenmesi gündeme gelir. Danışmanlık hizmetinin, ücrete haiz bir ücret olup olmadığı noktasında avukatın taktir yetkisi bulunmaktadır. Avukata soru sor hizmeti ile sorulan sorunun danışmanlık yapılacak nitelikte olmaması halinde ise soru sorma ücreti alınmaması kararlaştırılabilir.

“Avukata Sor” üzerine 5 yorum

 1. Merhaba benim görüştüğüm bir kadın vardı kadın evliymiş bundan haberim yoktu mesajlaşıyorduk konuştuğumuz zaman da wp üzerinden arıyordu çekmiyor bahanesi ile sonradan eşi olduğunu boşanmak istediğini söyledi boşanmak istese eşi bu mesajları görebilir isteyebilir mi şüphelense

  Yanıtla
 2. Merhaba,
  Şimdi benim suc tarihi 2017 yılı olan bir dosyam var. Ben banka hesabımı kullandirmistim. 1 kere sadece. Bunun yasa dışı bir işlem olduğunu biliyordum ama bana bunu yaptıran arkadaşım bunun kara para aklama gibi bisey olduğunu söylemişti. Banka hesabıma 6000 TL para geldi. Bnde bunun yüzde 10 unu aldım gerisini verdim. Ama iş böyle değilmiş. Erzincanda yaşayan bir adamı polis savcı gibi arayıp hesabının siber saldırı altında olduğunu ve zarar görmemesi için hesabındaki parayı benim hesabıma göndermesini istemişler adam da göndermiş Ben bu şekilde olduğunu adam dava açınca öğrendim. İfadem de taksimde bir adamın yanıma geldiğini Eskişehirde bir inşaat işinde çalıştığını alacağının olduğunu banka hesabında da bloke olduğu için banka hesabımı kullanabilir miyim diye sorduğunu ve kabul ettiğimi söyledim.
  Erzincan daki yerel mahkeme bana 3 yıl 4 ay hapis cezası ve 10 bin TL para cezası verdi. Bnde olayın yeterince arastirilmadigi adamı telefonla arayanın ben olmadığını suçlamanin ve cezanın haksız olduğunu belirterek istinaf mahkemesine itiraz ettim. İstinaf mahkemeside dosyayi incelemiş ve 28 Kasım da gerekçeli kararını açıklamış. Esasen reddine karar vermiş cezamı onaylamis
  Bu noktadan sonra ne olur ne yapmam gerekir
  Verilen hapis cezasının en son çıkan infaz yasasına göre yatari var mıdır

  Yanıtla
 3. Ben istegramda bu dolandırıcılara kandım nesineden simtesinden yasal oynuyoruz dedi 400 lira 56 bin verilorlar ona kandım ondan sonra kazandınız dedi 4250 TL daha istedi ben 1200 TL attım telefonu kapattılar başka numaradan aradılar TC kimlik istediler yada 3 bin lira daha istediler yoksa beni savcılara vercekler 3 sene 9 sene hapis yatacak misim doğrumu sizde ben onlara kandım

  Yanıtla
 4. Merhabalar tcdd taşımacılık a.s. ye bağlı 399 a tabi sözleşmeli memur olarak çalışmaktayım.(gişe memuru olarak) 3 yıllık personelim. Çalışma saatlerimin kanuna uygun olmadığını düşünüyorum kanuna aykırı ise konu ile ilgili dava açmayı düşünüyorum.
  Hafta içi çalışma saatlerim [09:00 12:30] [15:15 19:15] Cumartesi [09:00 12:30] pazar günü tatil
  Hafta içi ara dinlenme 3 saat olur mu?
  Haftalık 40 saat çalıştırıp mesai vermemek için Hafta içi 8 saatin altında bir çalışma yaptırarak cumartesi de calistirabiliyor mu?

  Yanıtla

Yorum yapın