Kartal Boşanma Avukatı

//

Av. Aytaç Kındır

Evli kişilerin aralarındaki aile birliğini yasal olarak sonlandırabilmeleri için mahkeme kararının bulunması şarttır. Genel olarak boşanma davaları içlerinde pek çok durumu barındırdığından bu süreçler taraflar bakımından oldukça zorlu bir süreç olmaktadır. Kartal Boşanma Avukatı bu karmaşık süreçte müvekkillerinin tüm hak ve menfaatlerini gözeterek, davadan en iyi sonucun alınması için uzmanlıkla hizmet vermektedir.

KARTAL BOŞANMA AVUKATI NASIL SEÇİLİR

Boşanma davaları nitelikleri gereği pek çok durumu beraberinde getirmektedir. Bunlar çocukların velayeti, nafaka alacakları, maddi-manevi tazminat gibi tarafların hayatını etkileyebilecek nitelikte olan durumlardır. Dolayısıyla tarafların kendilerini temsil edecek olan avukatın seçimine ayrıca bir özen göstermesi gerekmektedir.

 • Avukatın boşanma ve aile hukuku konusunda uzmanlığının olması,
 • Avukatın ilgili mevzuatları sürekli biçimde takip etmesi,
 • Avukatın boşanma davalarının süreçleri bakımından deneyimli olması,
 • Önceden avukatla çalışmış olan müvekkillerin referanslarının olumlu yönde olması,
 • Avukatın güçlü bir iletişim gücüne sahip olması,

Kartal Boşanma Avukatı seçilirken dikkat edilmesi gereken özelliklerden bazılarıdır.

KARTAL BOŞANMA AVUKATI HANGİ ALANLARDA HİZMET VERMEKTEDİR

Kartal Boşanma Avukatı boşanma davalarının tüm sürecinde hizmetini uzmanlıkla sürdürmektedir. Dava öncesi araştırılmaların yapılmasında, karşı taraf ve avukatıyla görüşülmesinde, dava dilekçelerinin veya protokollerin hazırlanmasında ve ardından mahkeme sürecinde daima müvekkilin yanında bulunarak hizmet vermektedir. Aşağıdaki bazı maddeler Kartal Boşanma Avukatının hizmet verdiği alanlardan bazılarıdır.

 • Çekişmeli boşanma
 • Anlaşmalı boşanma
 • Terk, hayata kast durumunda boşanma
 • Nafaka ve nafakanın artırılması davası
 • Mal rejiminin tasfiyesi davası
 • Zina nedeniyle boşanma davası
 • Kötü muamele nedeniyle boşanma davası
 • Maddi-Manevi Tazminat davası

Kartal Boşanma Avukatının hizmet kapsamına girmektedir.

KARTAL BOŞANMA AVUKATI AVUKATLIK ÜCRETİ

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca belirlenen tutara göre 2024 yılında Aile Mahkemesi’nde görülecek olan bir boşanma davasının en alt sınırı 17.900 TL’dir.

Fakat tüm davalar açısından net bir ücretin belirlenmesi söz konusu değildir. Çünkü her boşanma davası içinde farklı durumlar barındırmaktadır. Ücret Tarifesi uyarınca belirlenen tutar yalnız asgari miktarı oluşturmakta olup, avukatlık ücreti müvekkil ve avukat arasında yapılacak olan anlaşmaya göre belirlenecektir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

DAVADA KARTAL BOŞANMA AVUKATININ ROLÜ

Boşanma davaları taraflar açısından zorlu ve duygusal bir süreç olabilmektedir. Çünkü aile birliğinin dağılması durumunda aile konutunun kime tahsis edileceği, çocukların velayetinin kime verileceği, çocukların veya diğer eşin alacağı nafaka miktarının belirlenmesinde hukuki süreç açısından bilgi eksikliğine sahip olan biri bu durumda pek çok mağduriyete maruz kalacaktır.

Özellikle kötü muamele, hayata kast, zina sebebiyle açılan boşanma davalarında tarafların bu isnadı ispatla yükümlü olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden bu aşamaları bir hukuki uzmanın rehberliğinde sürdürmek tarafların hak ve menfaatleri açısından oldukça önem arz etmektedir.

Taraflar anlaşarak boşanmaya karar vermiş olsalar bile tarafların uzlaşısını gösteren bir protokolün hazırlanması şarttır.

Kartal Boşanma Avukatı boşanma davasının tüm süreçleri bakımından profesyonel uzmanlardan oluşmaktadır. Boşanma davalarının beraberinde getirdiği tüm durumları uzmanlıkla analiz ederek müvekkilin çıkarına en çok hizmet edecek biçimde davadan en adil sonucun alınmasına yardımcı olmaktadır.

KARTAL BOŞANMA AVUKATI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Kartal Boşanma Avukatı Aytaç Kındır’ın iletişim bilgileri şu şekildedir.

Telefon Numarası         : 0538 793 48 32

İşyeri Adresi                  : Cevizli Mah. Köroğlu Cad.No:3 Kat:1 D:5 Kartal/İstanbul

Mail Adresi                    : av.aytackindir@gmail.com

Instagram                       : https://www.instagram.com/avukataytackindir/

Linkedin                          : https://tr.linkedin.com/in/ayta%C3%A7-k%C4%B1nd%C4%B1r-2655ba12b

Yorum yapın