Sultanbeyli Boşanma Avukatı

//

Av. Aytaç Kındır

Boşanma davası, evli kişilerin aile birliğini sonlandırır nitelikte olan bir hukuki süreçtir. Boşanma davaları içinde nafaka, tazminat, çocukların velayeti gibi birçok durumu beraberinde getirdiğinden dolayı taraflar açısından zorlu durumlar meydana gelebilmektedir. Sultanbeyli Boşanma Avukatı, tarafların haklarının en iyi şekilde savunulması için uzmanlıkla hizmet vermektedir.

SULTANBEYLİ BOŞANMA AVUKATI NASIL SEÇİLİR

Boşanma davaları karmaşık süreçler barındırdığından herhangi bir hak kaybına uğramak istemeyen kişiler “İyi bir boşanma avukatı nasıl bulabilirim” gibi sorularla baş başa kalmaktadır. Özellikle nafaka ve çocukların velayeti gibi konular mevzubahis olduğundan bu durumda sizi temsil edecek olan avukatın seçimi ciddi biçimde önem arz etmektedir. Aşağıdaki bazı özellikler Sultanbeyli Boşanma Avukatı seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlardan bazılarıdır:

 • Avukatın aile hukuku alanında profesyonelliğinin bulunması,
 • Avukatın yasal mevzuatı devamlı biçimde takip etmesi,
 • Avukatın boşanma davaları ve mahkeme süreçleri açısından tecrübeli olması,
 • Avukatın dava boyunca izlenecek usûller bakımından bilgili olması,
 • Önceden avukatla çalışmış olan müvekkillerin referanslarının olumlu yönde olması,
 • Avukatın etkili iletişim becerilerine sahip olması,

Sultanbeyli Boşanma Avukatı seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlardan bazılarıdır.

SULTANBEYLİ BOŞANMA AVUKATI HİZMETLERİ

Sultanbeyli Boşanma Avukatı, boşanma davalarının tüm safhalarında müvekkillerine geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. Bunlar dava öncesi; ön incelemenin yapılması, boşanma davasının açılması, karşı taraf ve avukatıyla iletişime geçilmesi, delillerin toplanması olabileceği gibi dava aşamasında da pek çok hizmeti uzmanlıkla sürdürmektedir. Aşağıda belirtilen maddeler Sultanbeyli Boşanma Avukatının hizmet verdiği alanlardan bazılarıdır.

 • Çekişmeli boşanma
 • Anlaşmalı boşanma
 • Eşlerin birbirine şiddet göstermesi nedeniyle boşanma
 • Zina nedeniyle boşanma
 • Kötü muamele nedeniyle boşanma
 • Eşlerden birinin akıl hastalığı dolayısıyla boşanma
 • Zina nedeniyle boşanma
 • Terk nedeniyle boşanma
 • Maddi-Manevi Tazminat davası

Sultanbeyli Boşanma Avukatının hizmet kapsamına girmektedir.

SULTANBEYLİ BOŞANMA AVUKATI AVUKATLIK ÜCRETİ

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’nce belirlenen tutara göre 2024 yılında Aile Mahkemesi’nde görülecek olan bir boşanma davasının en alt sınırı 17.900 TL’dir.

Ancak her boşanma davasının içinde farklı sebep ve olayları bulundurduğu göz önüne alınırsa her dava için net bir ücret belirlemek söz konusu değildir. Tarife uyarınca belirlenen ücret yalnızca asgari sınırı oluşturmaktadır. Dolayısıyla Sultanbeyli Boşanma Avukatı Ücreti, müvekkil ve avukat arasında yapılacak olan anlaşmaya göre belirlenecektir.

DAVADA SULTANBEYLİ BOŞANMA AVUKATININ ROLÜ

Boşanma davaları nitelikleri gereği eşler bakımından duygusal veyahut şiddetli bir süreç halinde olabilmektedir. Özellikle maddi ve manevi tazminatlar, nafaka, varsa çocukların velayeti gibi durumlar oldukça hayati öneme sahip olgulardır.

Hayata kast, zina, kötü muamele gibi boşanma sebeplerinde tarafların isnat ettikleri olguları ispatla yükümlü oldukları unutulmamalıdır. Ayrıca boşanma davasının nasıl açılacağı, gerekli usûl ve sürelerin ne olduğu, hâkimin hangi şartlarda delili kabul edeceği taraflar bakımından bu süreci daha zor hale getiren durumlardır.

Taraflar anlaşmalı olarak boşanmaya karar vereceklerse bu uzlaşının sonucu olan ve nafaka, velayet gibi durumları içinde barındıran bir anlaşma protokolünün hazırlanması şarttır. Kişilerin bu protokole avukat olmadan katılmaları ciddi hak kayıplarına yol açmaktadır.

Sultanbeyli Boşanma Avukatı aile hukuku açısından yetkin ve profesyonel uzmanlardan oluşmaktadır. Dolayısıyla müvekkillerinin boşanma davalarında uğrayabileceği tüm mağduriyetleri engelleyerek davadan en adil sonucun elde edilmesini sağlamaktadır. Hukuki destek için bize ulaşabilirsiniz.

SULTANBEYLİ BOŞANMA AVUKATI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Sultanbeyli Boşanma Avukatı Aytaç Kındır’ın iletişim bilgileri şu şekildedir.

Telefon Numarası         : 0538 793 48 32

İşyeri Adresi                  : Cevizli Mah. Köroğlu Cad.No:3 Kat:1 D:5 Kartal/İstanbul

Mail Adresi                    : av.aytackindir@gmail.com

Instagram                       : https://www.instagram.com/avukataytackindir/

Linkedin                          : https://tr.linkedin.com/in/ayta%C3%A7-k%C4%B1nd%C4%B1r-2655ba12b

Yorum yapın